Kategorie
Wszystko o rasie

Kot Rosyjski Niebieski – Charakter

Szczupła i smukła budowa ciała sprawia wrażenie bardzo delikatnego kota. Nic bardziej mylnego! Koty rosyjskie są bardzo silne i żywiołowe, a przy tym bardzo sprawne i wytrzymałe. Pierwotnie koty te przebywały w zimnej Rosji, gdzie radziły sobie z bardzo niskimi temperaturami, jednak nie jest to powód do tego, aby myśleć, że lubią niskie temperatury. Z pewnością każdy ,,szaraczek” w zimowy wieczór jako pierwszy zajmie sobie miejsce pod cieplutkim kocykiem.

Kot rosyjski niebieski bardzo chętnie bawi się i niestraszne są mu wysokie miejsca, na które potrafi doskoczyć. Koty tej rasy są bardzo ciekawe nowych rzeczy, ale również czynności, które wykonuje ich właściciel. Z całą pewnością kot będzie nam asystował przy sprzątaniu, praniu czy gotowaniu. Zawsze bardzo ciepło powita swojego właściciela, który wraca do domu.

Kot rosyjski jest raczej cichym i ceniącym sobie spokój zwierzęciem. Ale nie leniwym! Rasa ta jest bardzo inteligentna i mądra. Bez problemu potrafią nauczyć się komend oraz wykonywania sztuczek. Treningi z właścicielem są dla nich najlepszą formą zabijania nudy. Przy tej rasie warto zaopatrzyć się w zabawki intelektualne, labirynty czy maty węchowe. Bardzo dobrze pobudzają ich zmysły i sprawiają, że kot wykorzystuje swoja energię.

Jest to rasa, która bardzo przywiązuje się do swojego właściciela. Natomiast do obcych zachowuje odpowiedni dla siebie dystans do momentu, kiedy oswoją się z tą osobą i wskoczy jej na kolana. Kot rosyjski jest bardzo czuły, empatyczny i chętnie przebywa w każdym miejscu ze swoim opiekunem. Niektóre z nich bardzo lubią sobie ,pogadać”.
Rasa ta jest wyjątkowo przyjazna z innymi zwierzakami. Bardzo dobrze dogadują się z innymi kociakami, ale również z psami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *